20. Horšovskotýnská výstava

Dvacátá chovatelská výstava v H. Týně

                O tom, že pranostiky se ne vždy potvrdí, by mohli vyprávět návštěvníci Anenské pouti v Horšovském Týně. Podle některých bylo horko jako v pekle, no nevím, nemohu sloužit, zatím jsem tam nenakoukl. A právě to se trochu podepsalo na letošní návštěvnosti. O trošku méně lidí přišlo také na výstavu chovatelů. Ti, co tak učinili, určitě nelitovali a měli na co koukat, vždyť, aby odcházeli spokojeni, je každoroční snahou místních chovatelů.

                Jubilejní dvacátou výstavu obeslalo 84 chovatelů z Domažlicka, Klatovska, Tachovska, Plzeňska, ale i z Prahy, Č. Budějovic, Nových Hradů či Klášterce nad Ohří. Tato akce si našla své místo na slunci, kam se chovatelé rádi vracejí. Vystaveno zde bylo na 600 zvířat, rekordní byl počet holubů a drůbeže, trošku méně bylo letos králíků a morčat, což souviselo s již zmíněným horkem. K dobré náladě zajisté přispěl harmonikář či kapela Vysoká tráva, velice pěkná byla přehlídka ovcí a koz, velké hejno vypustili chovatelé poštovních holubů, totéž raději nezkoušeli chovatelé exotů, kteří zde předvedli krásně barevné ptáčky, podobné to bylo při výstavě morčat, samozřejmě co do barev.

                V holubářské části výstavy si z rukou starosty města Horšovský Týn Josefa Holečka a předsedy ZO Tomáše Fiali vítězné ceny převzali: Jaroslav Bárta, Jan Kutil, Antonín Wagner, Nikola Bernardová, Václav Fišer, Aleš Bukovský, Radislav Kozel, Václav Salaba. Nejlepší mladý chovatel je Patrik Bernard, vítěznou holubici vlastní Karel Voráček, holuba Josef Janoušek, cenu za kolekci získala moje maličkost. U chovatelů králíků ceny získali tito vystavovatelé: Miroslav Neubaer, Jan Koczai, Tomáš Fiala, Jan Škarda, Josef Krubert, Petr Blahník, Karel Smrž, vítězný samec a kolekce patří Tomáši Fialovi, králice Ladislavu Borčovi, nejlepším mladým chovatelem je Lenka Borčová, cenu pro opomíjená plemena získal Alois Velecký. Mezi drůbežáři bodovali: Josef Buršík dvakrát, Jan Koczai, Ladislav Štolba, Miloš Fiala, Bohumil Kurc, Karel Babka ml., Bára Lukášová, vítězného kačera vlastní Dana Fecková, slepici Markéta Hradecká , nejlepší kolekci Petr Šalom, vítězným mladým chovatelem je Andrea Sokolová.

                Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří se na zdárné přípravě a průběhu výstavy podíleli: městu H. Týn, všem sponzorům, vystavovatelům, Deníku za propagaci, celé naší chovatelské partě včetně našich mladých, kteří si tam opravdu „mákli“, ale hlavně vám milá veřejnosti za účast a jsme rádi, že jsme se s vámi, s vašimi dětmi či vnoučaty mohli o tu krásu podělit. Setkat se s námi můžete ještě v říjnu, kdy se zde koná okresní výstava, při které budou vybrány kolekce na Krajskou soutěž, kde bývají chovatelé z Domažlicka velice úspěšní. Ještě jednou díky za účast a zase někdy na viděnou se těší chovatelé z H. Týna.

Chovu zdar

Jarda Polák

Všechny fotky od př. Müllera můžete vidět zde:

http://misulinka.rajce.idnes.cz/20._Horsovskotynska_vystava_kraliku,_drubeze_a_holubu,_Krajska_vystava_ovci_a_koz


 


 

TOPlist